Fórum


Navigace: Fórum » Připomínky a návrhy » Čichavec zakrslý
Hledej

Akvaportál.cz
Nové téma smějí zakládat pouze uživatelé registrovaní déle jak 24 hodin

Strana: 1 , Zobrazené záznamy: 1 - 7 z 7, Stránkovat po: 10 50 100.

Čichavec zakrslý

Martina Štěpánová | 10-07-2009, 18:24

Ahoj, jsem chovatelkou čichavců perleťových, líbajících a zakrslých. Bohužel ty zakrslé se mi nedaří v akváriu udržet. tak bych potřebovala poradit, jak se starat, abych nemusela kupovat každý měsíc nové, protože se mi líbí asi nejvíc. Vždy pár dní od koupi se jim udělá po těle flek, který se zvětšuje a jde jim do masa. Nepomáhá ani přeléčení, ani sůl. Prý to mohou mít už od prodejce, ale nezdá se mi, že úplně všechny, které jsem měla. Mám akvárium o velikosti cca 80 litrů. Zkuste mi někdo poradit, jaký je jejich správný chov, nebo kde dělám chybu, když se všude dočítám, že jsou to rybičky nenáročné na chov. Díky.

Odpovídat mohou pouze přihlášení uživatelé

Re: Čichavec zakrslý

| 10-07-2009, 19:13

Chov… Nejedná se o náročné rybky… Možná bych je zkusila koupit v nějaké lepší akvaristice, popř. od chovatele.

Odpovídat mohou pouze přihlášení uživatelé

Re: Čichavec zakrslý

admin | http://akvaportal.cz | 11-07-2009, 16:47

Ahoj, čichavci zakrslý jsou velice zvláštní rybičky. Sám jsem je choval, ale neúspěšně. Měl jsem jich několik, různé barevné variace a od různých chovatelů a prodejců. Zpočátku se zdáli velice zdraví a hraví, ale po zhruba dvou měsících, přišli pryč. Myslel jsem, že to je mojí vinou, tak jsem si koupil další a další a další a pořád mi umírali. Bohužel, nikdo mi nedokázal poradit co stím. Myslím, že nebude chyba u tebe, ale právě u čichavců. Omlouvám se, ale nedokážu ti poradit.

Odpovídat mohou pouze přihlášení uživatelé

Re: Čichavec zakrslý

Martina Štěpánová | 13-07-2009, 15:51

I já jsem blázen do všech barevných variací u této rybičky, někdy byly i celkem úspěchy s jejich chovem, dokonce se sameček chtěl vytírat, ale nejdéle chované vydržely rok. Zkusila jsem obejít několik prodejen, kde poradili ledacos, ale asi jsme vypátrali příčinu, tak jim dám ještě jednu šanci. Jen mě zaráží, proč zrovna jen tito čichavci, chovám i jiné – perleťové, líbající, ale i ostatní rybičky se těší plnému zdraví. Moc díky za odpověď, aspoň vím, že nejsem v boji sama.

Odpovídat mohou pouze přihlášení uživatelé

Re: Čichavec zakrslý

admin | http://akvaportal.cz | 13-07-2009, 19:58

Ano, já jsem radši začal chovat čichavce modrého, což bych řekl, že se mi velice daří. Úspěšně jsem prodal několik stovek tohoto druhu. Nelituji toho, že jsem se přeorientoval na jiný druh čichavce. Stále, ale trvám na tom, že čichavec zakrslý je bezkonkurenčně nejhezčí. :-)

Odpovídat mohou pouze přihlášení uživatelé

Re: Čichavec zakrslý

Martina Štěpánová | 14-07-2009, 09:32

Modří čichavci vévodili i mému akváriu, ale bohužel si ho moc přivlastnili a napadali mi ostatní rybičky, tak jsem byla nucená se s nimi rychle rozloučit. U mě na druhém místě zůstávají čichavci perleťoví, taky jsme chvíli bojovali, ale teď už nějakou dobu prospívají pěkně a doufám, že to tak i vydrží. Když se mi podaří zakrslé krasavce v akváriu udržet, tak určitě podám zprávičku.

Odpovídat mohou pouze přihlášení uživatelé

Re: Čichavec zakrslý

| 23-06-2010, 20:00

Ahoj,písala si že sa im spraví diera a ide im to až do mäsa…..niesom s toho odborník ale podľa mňa to bude tuberkuloza rýb http://www.ak­vaportal.cz/in­dex.php?… pozri si to možno to bude ono ,podla mna to pomôže malachinova zeleň,mám s tým skúsenosti

02. 07. 14:29 - Příspěvek byl upraven

Odpovídat mohou pouze přihlášení uživatelé